12 жовтня, 2018
забули пароль? реєстрація

ЧАСОПИС: для чого це нам потрібно ?

17 серпня 2018
Олександр Олійник

Спочатку , хто це ми? Ми - це аналітичний центр «БлагоУкраїна» , діяльність якого спрямована на аналітичний супровід процесу модернізації українського суспільства, дослідження проблем розвитку благодійності, волонтерства, соціального підприємництва в Україні, аналіз державної економічної, соціальної та гуманітарної політики. Скажемо скромно: цілі наші шляхетні, наміри – амбітні, дії – сподіваємось, раціональні.

Що ми хочемо зараз: ми хочемо створити сайт «Часопис» як віртуальний майданчик для комунікації інтелектуально спроможних, соціально орієнтованих і поведінково адекватних індивідуумів.

Чому і для чого? Якщо коротко, то нас не зовсім задовольняє якість процесу інтелектуальної комунікації в інтернеті. Лайки, анонси, зрада-перемога, екзотичні фото - це все, без сумніву, добре. Але є ще таке поняття як контент. З контентом, на наш погляд, гірше. Звичайно, фейсбук - всемогутній. Але фейсбук - це не тільки сотні або тисячі френдів і терабайти інформації. Це і безліч трешу, непотрібної нав’язливої реклами, купа тролів і ботів, корисних і не дуже ідіотів, людей із різноманітними комплексами, які чомусь намагаються реалізувати їх саме на чужих фейсбук - сторінках. Зрозуміло, що разом із тим, у мережі є сотні тисяч інтернет сайтів, порталів, комунікаційних платформ. Досить часто із маститими авторами, серйозними бюджетами, із своїми редакційними принципами і політичною орієнтацією. І це також чудово. Але…об’єктивно існує проблема із двостороннім інформаційним зв’язком, бо, на наш погляд, процес комунікації повинен бути рівноправним і взаємовигідним. Тому, не знаємо, як у вас,колеги, але у нас є потреба десь там у закуточку світової павутини зробити тихе місце для спокійної змістової розмови у режимі діалогу автора месиджу із аудиторією та аудиторії між собою . Без надриву,без понтів, комунікація не заради лайку чи шеру, а заради пошуку змісту, заради отримання інтелектуального задоволення від спілкування. Не переконані, що у нас вийде саме так, але спробувати мусимо.

І що ж це має бути? Повторюсь, але наголошую: ми створюємо сайт для ментально сумісних із нами користувачів, сподіваючись на предметний діалог, конструктивне змістове спілкування. Хоча відверто і чесно говоримо: нас менше цікавлять матеріали, які хай навіть дуже кваліфіковано пояснюють, чому все так погано, ми швидше будемо толерувати матеріали, які намагаються дати відповідь на класичне питання: що робити, щоб було добре?

Ми не створюємо цю інформаційну платформу за бюджетні чи якісь інші чужі гроші і тому вважаємо, що ми нікому нічого не винні і нікому нічим не зобов’язані. І оскільки ми живемо у вільній демократичній країні, то маємо юридичне і моральне право встановити такі правила функціонування цього ресурсу, які вважаємо за доцільні, звичайно, дотримуючись при цьому приписів чинного українського законодавства (детальніше див.на сайті у розділі «Про нас»).

Так, ми обмежили можливість для незнайомих користувачів сайту брати участь в обговоренні, але це тимчасовий «інформаційно-карантинний» захід. Ми запровадили певні лінгвістичні обмеження і вважаємо це правильним, бо не хочемо перетворення цього сайту на інформаційний смітник. Ми ігноруємо «жовту і чорну» проблематику, запровадимо повну прозорість і публічність наших авторів і партнерів - їхні координати запросто можна знайти у фейсбуці і при бажанні там «досперечатися». Ми будемо ігнорувати систему лайків і інших часом штучних індивідуалізованих авторських відзначень. Натомість запровадимо систему персоніфікованого голосування за кращий авторський матеріал. Для нас немає і не буде беззаперечних сонцесяйних авторитетів ,тому критикувати можна буде всіх і вся. Але ми будемо розділяти поняття критики і процес використання інформації в якості «зливного бачка». Соррі, колеги, але абсолютної свободи слова у суспільстві не буває, а якщо і буває, то цей процес вже називається дещо інакше. Ми свідомі того, що наш сайт не стане масовим, швидше за все, він не стане і рекламопривабливим. Але це наш свідомий вибір. За принципи треба платити і, як правило, з власної кишені. Успіхів всім нам.

Коментарі

Для зареєстрованих користувачів

Вхід [ | Реєстрація] [ | Забули пароль]

ІНШІ новини

ЧАСОПИС: для чого це нам потрібно ?
17 серпня 2018